Výlet MŠ Petrohrad nejen za zvířátky

Dne 30.5.2019 se děti z petrohradské školky spolu s pedagogickým dozorem vydaly na výlet do chomutovského ZOOparku. Děti pracují s celoročním plánem „Jede vláčkem lvíček Rex“, virtuálně cestují po zajímavých místech naší krásné země. Odměnou za roční putování se stal výlet opravdovým vlakem, který byl pro některé děti premiérou.

Samotný počátek výletu začal dobrodružně. Na trase do Žatce probíhala výluka vlakové dopravy, proto si děti cestu zpestřily jízdou v červeném autobusu a první svačinkou. Z hlavního nádraží v Žatci jsme uháněli mašinkou. Mladší děti zaujalo houkání vlaku, starší virtuální mapa s trasou jízdy. Bezkonkurenčně největší „bombou“ byl průjezd tunelem.

Z nádraží Chomutov město začala naše pěší trasa. Za zpěvu oblíbených písní jsme došli ke vstupu do ZOOparku. Společně jsme si zopakovali pravidla a vstoupili do očekávané říše zvířat.

Po počátečním seznámení s nejbližším okolím se děti seběhly ke skluzavce s lezeckými stěnami, kterou chvíli okupovaly. A hurá, čtyřicetiminutová cesta Safari expresem s komentovanou prohlídkou. Viděli jsme sovy, výběhy poníků, medvědů a mývalů. Dostali se na dohled velbloudů, vodních buvolů, sobů polárních i evropských. V oboře Eurosafari děti z bezprostřední blízkosti pozorovaly buvoly, zubry, koně Převalského. Ve skanzenu Stará Ves se objevila roubenka, větrný mlýn a kaplička. Třistaletým kaštanový sadem jsme se vrátili zpět na zastávku. A co dál? Děti plné energie vystoupaly kopec a odměnou jim bylo krmení oslíků a další svačinka. A cesta pokračovala dál. Děti zhédly plameňáky, tuleně, kachny a další hřiště, které si musely vyzkoušet a naobědvat se. Naše putování bylo téměř završeno cestou po visutém žebříku za opicemi Makak. Sladkou odměnou byl nanuk, několik posledních sklouznutí a prohlídka nočního světa zvířat v čele s jezevcem. Na úplný závěr děti zamávaly veverce, užovkám a rybkám.

Zpáteční cesta na vlak byla o poznání pomalejší, ale děti prokázaly svou šikovnost ve správné orientaci v prostoru. Chvilku čekání jsme si zpestřili zhodnocením výletu, který se po všech stránkách vydařil. Cestou domů děti odpočívaly, dojídaly poslední zásoby a těšily se na odpočinek a vyprávění o nevšedních zážitcích rodičům.

Slunečný výlet naší školky dopadl na „jedničku s hvězdičkou“, děti byly úžasné a odměnou pro nás byly jejich rozesmáté tváře a zářivé pohledy. Těšíme se na další putování s našimi „školkáčky“.